Гари Андерсън прелетя към следващата фаза на Световното по дартс

Двукратният световен шампион Гари Андерсън продължава похода си към трета титла от най-престижната надпревара в дартса. Летящият шотландец не остави никакви шансове на южноафриканеца Девън Питърсън и го разгроми с 4:0 сета, за да се класира за 1/4-финалите на Световното първенство на PDC.
Там 50-годишният Андерсън ще се изправи срещу победителя от двубоя между Глен Дърант и Дирк ван Дуйвенбоде, които отварят днешната вечерна сесия в "Александра Палас".

Андерсън завърши двубоя със среден резултат 95.55 от трите си стрели, докато Питърсън реализира 94.97. И двамата си поделиха по 5 максимума, но при чекаутите шотландецът имаше сериозен превес с 52% (12/23) срещу едва 28% (4/14) на своя опонент.

Андо набързо занули съперника си още в първия сет, въпреки че не показваше кой знае какво ниво в играта си. Постепенно обаче опитният шотландец набираше скорост и взе два поредни сета на съперника си от 0:2 лега пасив, чрез което си отвори преднина от 3:0 сета. Всичко приключи в четвъртата част от мача, когато Гари отново постави нулата срещу името на Питърсън и по този начин триумфира с крайното 4:0 сета.