Дунав продължава непобеден във втората осмица

Волейболистите на Дунав (Русе) продължават да са непобедени във втората осмица на Суперлигата на България. Воденият от Данаил Милушев тим надигра категорично у дома Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) в отложен мач от 1-ия кръг, игран тази вечер.Това бе и последната среща за русенци за календарната година. Дунав е на второ място във временното класиране с 14 точки след 5 победи от 5 мача, но и с още два отложени двубоя заради пандемията. Берое пък е шести с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Старозагорци ще изиграят още един мач до края на годината, като ще гостуват на Ботев (Луковит) в отложена среща от 4-ия кръг. Този двубой е следващата събота (19 декември).Първата част на мача започна с игра на амплитуди, като битката бе за всяка точка. Гостите от Берое съумяха да поведат при 19:18, но не задържаха предимството си дълго. Дунав се откъсна и излязоха напред в резултата след 25:23. Във втория гейм русенци започнаха ударно, след което "зелено-белите" наваксаха. Играта продължи точка за точка, след което Берое поведе. Впоследствие, Дунав отново обърна, старозагорци, обаче. не спряха "да дишат във врата" на съперника. Блокада на Николай Манчев и атака на Борис Наков доведоха нещата в полза на Дунав - 25:22. Двата отбора стартираха мощно в третата част, след което Дунав взе макар и крехка преднина. Постепенно тя нарастна и до края не срещнаха особени проблеми за крайното 25:20 и 3:0.Най-полезен за Дунав бе Дейвид Кръстев с 14 точки (1 блок, 2 аса и 55% ефективност в атака) за победата. Ангел Павлов добави още 10 точки (91% ефективност в атака! и 56% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Берое Симеон Александров, Иван Дамянов и Руси Желев приключиха с по 11 точки.ДУНАВ (РУСЕ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:23, 25:22, 25:20)ДУНАВ: Николай Манчев 4, Дейвид Кръстев 14, Леон Тончев 9, Ангел Павлов 10, Владимир Христов 5, Борис Наков 9 - Антон Василиев-либеро (Димо Димов, Симеон Добрев-либеро)Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВБЕРОЕ: Пламен Христов, Иван Дамянов 11, Симеон Александров 11, Руси Желев 11, Милослав Димов 6, Дамян Огнянов 6 - Мартин Иванов-либероСтарши треньор: ИВАН ТАСЕВ.По информация на BGvolleyball.com