Дунав завърши годината без загуба в Суперлигата след драма

Дунав остана без основно либеро

Волейболистите на Дунав (Русе) завършиха годината без загуба във втората осмица на Суперлигата на България. Воденият от Данаил Милушев тим надигра драматично като гост Тетевен Волей с 3:2 (23:25, 25:18, 30:28, 22:25, 15:9) в отложен мач от 2-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

Така русенци имат 6 победи от 6 мача, като с мач по-малко, са на 2-о място във временното класиране с 16 точки. Това беше и последната среща за Дунав за календарната 2020-а.

Тетевен пък допусна 3-а загуба, като с 2 победи и 8 точки запазва 4-о място в таблицата. Тетевенци ще изиграят още една среща до края на година, като ще гостуват на Берое 2016 (Стара Загора) в отложен мач от 5-ия кръг. Този двубой е във вторник (22 декември) от 19,00 часа.

След като си размениха по един сравнително лесно спечелен гейм, третата част бе най-драматична, като волейболистите на Тетевен стигнаха до геймбол при 24:21, но не успяха да я спечелят. Гостите от Дунав успяха да покажат характер, като направиха обрат и се наложиха с 30:28. Тетевенци, обаче, не се отказаха да се борят и успяха да вкарат мача в тайбрек след 25:22 в четвъртия гейм. Там Дунав се стегна и показа класата си, като се наложи с 15:9, а с това изкова крайната победа с 3:2 гейма.

Най-резултатни за Дунав станаха Дейвид Кръстев (3 аса и 44% ефективност в атака) и Борис Наков (5 блока!, 1 ас и 75% ефективност в атака) с по 15 точки за победата. Въпреки това, за MVP на мача бе обявен Ангел Павлов, който добави още 14 точки (1 блок, 68% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) за успеха.

За домакините от Тетевен над всички бе Илиян Иванов със страхотните 27 точки (1 блок, 3 аса, 51% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане), но и това не помогна за победа.
ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ - ДУНАВ (РУСЕ) 2:3 (25:23, 18:25, 28:30, 25:22, 9:15)