Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Дунав нанесе първа загуба на Локомотив във втората осмица

Волейболният отбор на Дунав (Русе) остава непобеден във втората осмица от Суперлигата на България. Момчетата на Данаил Милушев нанесоха първа загуба на ПСК Локомотив (Пловдив), като се наложиха като домакини с 3:1 (28:26, 25:19, 19:25, 25:21) в единсствения мач от 6-ия кръг, игран тази вечер.

ПОБЕДА !!! След много интересен и оспорван двубой наделяхме над силния отбор на Локомотив (Пловдив) с 3-1 гейма !!! Тази...

Публикувахте от ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse в Събота, 5 декември 2020 г.
Така Дунав е на второ място във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача, но и среща по-малко. Пловдичани пък остават начело с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Следващите срещи и на двата тима са отложени от 1-ия кръг. Русенци ще гостуват на Тетевен Волей, докато Локомотив ще бъде гост на Берое 2016 (Стара Загора). И двата двубоя са в сряда (9 декември) от 18,00 часа.
Дунав с трета победа във Втората осмица
Първата част на мача започна с равностойно, след което домакините от Дунав взеха преднина. Локомотив се доближи в резултата на няколко пъти, като дори успя да изравни. В ключовите моменти двата тима се бориха за всяка точка и всяка топка, но в крайна сметка русенци измъкнаха гейма след 28:26. Играчите на Владимир Орлов поведоха във втория гейм, след което домакините успяха да наваксат изоставането си и да обърнат. Постепенно Дунав взе добра преднина и удвои аванса си след убедителното 25:19.
Третата част премина идентично, но този път Локомотив запази преднината си и намали пасива си на 1:2 гейма след 25:19. Решителният четвърти гейм бе изцяло под диктовката на Дунав. Въпреки, че Локо намали дистанцията, русенци останаха стабилни. Така Дунав стигна до крайната победа след 25:21 и 3:1.
Страхотен мач за Дунав изигра Дейвид Кръстев, който бе над всички с фантастичните 28 точки (1 блок, 1 ас и 63% ефективност в атака) за победата. За тима на Локомотив Венцислав Георгиев завърши с 20 точки (1 блок, 1 ас и 58% ефективност в атака).
ДУНАВ (РУСЕ) - ПСК ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1 (28:26, 25:19, 19:25, 25:21)