Байерн не показа почти нищо и Бундеслигата може да има нов лидер (видео)

Байерн (Мюнхен) се представи неубедително и успя да изкопчи само 1:1 при гостуването си на Унион (Берлин) в среща от 11-ия кръг на германското първенство. Гриша Прьомел беше точен за домакините с глава в 4-ата минута, а в 67-ата Роберт Левандовски изравни. Баварците са само с един успех в последните четири кръга. Те продължават да са на върха, но ще отстъпят първото място на Байер (Леверкузен), ако в неделя "аспирините" надвият Хофенхайм. Мюнхенци като нищо можеха да загубят, тъй като съперникът им пропусна пет-шест чисти положения, в това число и две ситуации едно на едно с вратаря. Минута по-късно няколко сантиметра не достигнаха на Ауоний да засече остри центриране от дясното крило.Шампионът стигна до изравняването в 67-ата минута, когато Коман свърши основната работа, дриблирайки покрай двама играчи на Унион и след това подавайки на непокрития Левандовски, който само насочи в очертанията на вратата - 1:1. Този гол не накара играчите на Унион да се приберат в глуха защита. Напротив - те продължиха да нападат при всяка възможност. Така в 76-ата Кейта Ендо излезе на добра позиция фронтално срещу Нойер, но германският национал спаси.Атаки имаше и пред двете врати до последно. В 90-ата Сане спечели висока топка, но пък Луте отговори с най-силното си спасяване за вечерта, което остави резултата непроменен. СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ