Хебър мина без проблеми през Марек (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) постигнаха трета поредна победа в първата осмица на Суперлигата на България, след като надиграха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:19) в единствения мач от 6-ия кръг, игран тази вечер в зала "Васил Левски".Така "тигрите" са еднолично начело във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 1 загуба. Марек пък остава втори със 7 точки след 2 победи и 2 загуби. Следващата среща на Хебър е чак на 19 декември (събота), когато приема Добруджа 07 (Добрич) в отложен мач от 1-ия кръг, докато дупничани нямат мачове по програма до края на календарната година.Началото на първия гейм бе равностойно, след което "тигрите" започнаха плавно да вземат преднина. Момчетата на Атанас Петров закономерно поведоха в резултата след убедителното 25:15. Втората част започна идентично, като впоследствие Хебър отново пое инициативата и доминира на полето. Въпреки, че Марек се опита да намали дистанцията, не се случи нищо повече - 25:20 и 2:0 за домакините. И третия гейм премина като предходните два и Хебър записа чиста победа след 25:19 и 3:0.
Най-полезен за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър с 15 точки (65% ефективност в атака) за победа. Александър Ляфтов добави още 11 точки (1 ас, 67% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за успеха и бе обявен за MVP на мача. За тима на Марек Димитър Дулчев бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас и 56% ефективност в атака).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)ХЕБЪР:

Иван Станев 1, Брадли Гънтър 15, Александър Ляфтов 11, Тодор Алексиев 6, Теодор Тодоров 4, Николай Къртев 6 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Иван Латунов, Мартин Симеонов 2, Спас Байрев 2, Любомир Агонцев)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВМАРЕК:

Светослав Станков, Димитър Дулчев 11, Калоян Балабанов 2, Светослав Иванов 8, Павел Душков 7, Любчо Янков 5 - Димитър Механджийски-либеро (Стефан Узунов 3, Цветелин Цветанов 5, Илиян Преспов, Дафин Коцаков-либеро)

Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.Снимки: ВК Хебър