Звездата на Лил продължава да бележи (видео)

Турският халф на Лил Юсуф Язъджъ изигра поредния си силен мач за "песовете". Два негови гола бяха в основата на победата над Лориен с 4:0, която върна тима от Северна Франция на второ място в класирането на Лига 1.Лил нямаше успех в първенството в предишните си три срещи, но се изправи срещу съперник в още по-лоша форма. Гостите се държаха равностойно само до първия гол, отбелязан от Язъджъ в 29-ата минута. Турчинът беше изведен от Жонатан Бамба, обърна се в наказателното поле и с левия крак откри резултата.В 51-ата минута домакините организираха нова добра атака, топката беше върната в към Язъджъ и той за втори път преодоля Пол Нарди. Интригата приключи окончателно малко по-късно, когато Язъджъ намери Луис Араухо и той с лекота опъна мрежата за 3:0.В самия край на редовното време комбинация между Исаак Лихаджи и Джонатан Дейвид завърши с още един гол за Лил. "Песовете" събраха 22 точки - две по-малко от водача Пари Сен Жермен, а Лориен е 18-и с едва 8 пункта.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА