Сент Етиен спря устрема на Лил

Сент Етиен и Лил завършиха 1:1 в двубоя си от 12-ия кръг на Лига 1. Домакините поведоха чрез Уахби Хазри в 31-ата минута, който бе точен от дузпа. Дж
онатан Иконе донесе точката за Лил. Нападателят се разписа след куп от футболисти, които бяха в наказателното поле.
Лил пропусна отлична възможност да се изкачи на лидерската позиция във временното класиране. "Песовете" остават втори с актив от 23 точки, а първи е Пари Сен Жермен с две повече. Сент Етиен пък е 15-ти с 11 пункта.
Домакините излязоха напред в средата на първото полувреме, когато Домагой Брадарич се опита да върне топката на вратаря Майк Менян, но вместо това фаулира Хазри, който сам превърна дузпата в гол.
Изравнителното попадение падна в 65-ата минута. Бурак Йълмаз свали с гърди към Иконе и неговият шут се оказа неспасяем за Жеси Мулен.