Лион измъкна точка от Лил с човек по-малко (видео)

Отборите на Лил и Лион завършиха наравно 1:1 в последен мач от деветия кръг на френската Лига 1.
Двубоят на "Пиер-Мороа" бе доста интересен, но домакините така и не успяха да се възползват от численото си предимство през второто полувреме, след като в 50-ата минута Лион остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Марсело.
Жонатан Бамба откри за Лил в средата на първото полувреме, но четири минути преди почивката гостите изравника след автогол на Зеки Челик.
През второто полувреме играта се пренесе изцяло в половината на гостите, но Лил така и не успя да стигне до втори гол, въпреки че създаде 10 положения за такъв срещу нито едно за "хлапетата".
С точката Лил събра 19 и пропусна да се изравни с лидера в класирането Пари Сен Жермен, който има 21. Лион е на шесто място с 14 точки.