Барселона измъкна драматична победа при гостуването си на Баскония

Със серия от 14:2 точки в последните 4:30 минути Барселона успя да направи обрат при гостуването си на Баскония и спечели със 72:71 в испанското дерби на шестия кръг на Евролигата по баскетбол. Каталунците водеха в резултата през почти цялото първо полувреме и до средата на второто, но в края на третата четвърт и в началото на четвъртата Баскония направи обрат и успя да поведе с 69:58. Тройка на Алекс Арбинес даде надежи на гостите за обрат, а при последното притежание чадър на Никола Миротич срещу Алек Питърс осигури победата на "блауграна".

Именно Миротич бе най-резултатен за Барселона с 18 точки, а 12 прибави Брандън Дейвис. За Баскония Зоран Драгич бе най-полезен с 15 точки, а Ахил Полонара остана с 14.

класиране:

Води Жалгирис с 5 победи и 1 загуба, пред Барселона 5/1, Байерн 4/2, Олимпия 3/1, Валенсия 3/2 и други