Стоянов и Георгиева триумфираха в юбилейното 30-о издание на крос "Луковитски моми"

Християн Стоянов и Моника Георгиева станаха победители в юбилейното 30-о издание на лекоатлетическия крос "Луковитски моми". Над 200 състезатели от всички възрастови групи се включиха в крос-кънтри състезанието в Луковит.Държавният шампион в бягането на 1500 метра Християн Стоянов спечели убедително при мъжете по трасето с дължина от 3000 метра с 8:46 минути. Втори финишира Стоян Владков с 8:52 минути, а трети остана националният първенец на полумаратон и маратон Исмаил Сенанджи с 9:02 минути.По дистанцията от 2000 метра при жените най-бърза беше бронзовата медалистка в бягането на 1500 метра от националния шампионат по лека атлетика Моника Георгиева с 6:55 минути. Втора, само на 2 секунди, завърши държавната шампионка за девойки до 20 години на 800, 1500 и на30 00 метра Елица Тодорова, а трета се нареди Денислава Борисова с време 7:09 минути.