Късен гол прекъсна победната серия на Белгия (видео)

Белгия и Кот д'Ивоар завършиха 1:1 в контрола, играна в Брюксел. Домакините поведоха с гол на Миши Батшуай в 53-ата минута, но малко преди края Франк Кесие изравни от дузпа. По този начин беше прекъсната серията от 12 поредни победи на "червените дяволи", които играха без големите си звезди.Селекционерът на домакините Роберто Мартинес предпочете да даде почивка на почти всички основни футболисти за предстоящия сблъсък с Англия в Лигата на нациите. Шанс да водят нападението от първата минута получиха Батшуай, Жереми Доку и Леандро Тросар. В игра се появиха общо петима дебютанти. На вратата пък застана Симон Миньоле. За Кот д'Ивоар в предни позиции започнаха Никола Пепе, Макс Градел и Вилфред Заха.Преди почивката най-доброто положение се откри пред Батшуай, но Силван Гбоху спаси неговия удар. Нападателят на белгийците се реваншира малко след началото на второто полувреме, когато засече центриране от десния фланг и първоначално стреля във вратаря, но при добавката не сбърка.Резервният страж на "червените дяволи" Хендрик ван Кромбруге се прояви с важна намеса след удар на Никола Пепе. Вратарят на Андерлехт стана баща в часовете преди мача и дори можеше да се размине с първия си мач за националния отбор.Кот д'Ивоар успя да се добере до равенството в 87-ата минута благодарение на точния изстрел от дузпа на Кесие. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Себастиан Борнау срещу Заха.Белгийците гостуват на "Уембли" в неделя, а след това им предстои мач с Исландия в Лигата на нациите.БЕЛГИЯ - КОТ'ДИВОАР 1:11:0 М. Батшуай (53)1:1 Ф. Кесие (87) д.