Калвърт-Люин не спира с головете, новото нападение на Англия нямаше проблеми с Уелс (видео)

Англия победи с 3:0 Уелс в контрола, играна на "Уембли". И трите попадения бяха дебютни с националната фланелка за играчите, които ги отбелязаха. Доминик Калвърт-Люин, който не спира с головете от началото на сезона, откри резултата в 26-ата минута. Конър Коуди (53') и Дани Ингс (63') вкараха още две много хубави попадения и дадоха настроение на "трите лъва" преди предстоящите мачове с Белгия и Дания от турнира Лига на нациите. На 14 октомври пък Уелс гостува на България в същата надпревара. Преди това "драконите" имат визита и на Ирландия.

Гарет Саутгейт отново заложи на схема с трима централни бранители - Джо Гомес, Конър Коуди и Майкъл Кийн. Букайо Сак аи Доминик Калвърт-Люин дебютираха за трите лъва, а Джак Грийлиш и Дани Ингс започнаха за първи път като титуляри за Англия. Саутгейт бе направил общо седем промени в сравнение с последния мач на отбора.
Бен Дейвис бе капитан на Уелс в отсъствието на Гарет Бейл. Раби Матондо започна за първи път като титуляр. Джо Родън и Крис Мефъм стартираха в центъра на отбраната. Итън Ампаду се премести в халфовата линия.
Калвърт-Люин беляза дебюта си с пореден гол от началото на сезона. В 26-ата минута нападателят на Евертън засече с глава чудесно центриране на Грийлиш - 1:0. Това бе десето попадение за Калвърт-Люин в общо седемте му мача във всички турнири от началото на сезона.
В 53-тата минута Конър Коуди удвои, след като засече от въздуха на далечната греда перфектно центриране от свободен удар на Киърън Трипиър. Веднага след това Уелс можеше да се върне в мача, но изстрел на Матондо срещна гредата. Тук обаче имаше вдигнат флаг за засада, така че дори да имаше гол, нямаше да бъде зачетен.
В 63-тата минута и Дани Ингс вкара първото си попадение за Англия. Нападателят на Саутхамптън засече със задна ножица топката, която Мингс бе отиграл преди това с глава след центриране от корнер на Филипс.