Барса на Куман с нов силен триумф въпреки ранен червен картон (видео + галерия)

Отборът на Барселона постигна втора победа във втория си мач от Ла Лига този сезон след 3:0 при визитата си на Селта. Ансу Фати реализира вече дежурно попадение в десетата минута. В 51-ата Лукас Оласа си отбеляза автогол, а в 95-ата Сержи Роберто добави нов гол. Клеман Лангле от състава на каталунците получи червен картон в 42-ата минута, но това не попречи на барселонци. Срещата на “Балаидос” се игра при тежки условия при непрестанен дъжд и вятър.
Срещата започна по най-добрия начин за “лос кулес”. Суперталантът Ансу Фати се измъкна прекрасно с финт, влезе в наказателното поле и реализира с външен удар към близкия удар. Насочването дойде от 15 метра - 0:1. Това беше трето попадение за 17-годишния испански национал в рамките на по-малко от седмица. @@@ “Небесносините” отговориха с няколко опасни атаки. В 15-ата минута Жорди Алба изчисти лошо и предостави възможност за домакините. Вратарят Нето се хвърли и улови топката при опита за остро подаване. В 35-ата Жерард Пике фаулира арогантно Денис Суарес като последен в защитата. Съдията беше готов да извади червен картон на каталунския защитник, но секунди преди нарушение Суарес е бил в засада, което анулира действието на бранителя. @@@ В 42-ата минута съдията изгони Клеман Лангле с втори жълт картон. Френският бранител си беше изкарал първото официално предупреждение в 23-ата минута. В 42-ата той игра непозволено с ръка в тялото на Денис Суарес. Въпреки протестите решението на съдията остана. Роналд Куман реагира, сменяйки Гризман и пускайки Араухо до Пике. @@@ В 51-ата минута каталунският тим удвои. Коутиньо подаде към Лео Меси, който нахлу в наказателното поле. Аржентинецът опита да центрира, топката се отклони в крака на Оласа и влетя в близкия ъгъл на вратаря за 0:2. В 59-ата вратарят Нето намери по прекрасен начин Ансу Фати на лявото крило. Испанският национал подаде към Меси в наказателното поле, който извади топката за Филипе Коутиньо на дъгата. Бразилецът стреля опасно и нацели дясната греда. Лео Меси вкара отбитата топка в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. @@@ В 60-ата Меси подаде към точката на дузпата за Коутиньо, който стреля без забавяне, но не насочи топката далеч от обсега на вратаря Иван Вийяр и той изби. Още минута по-късно каталунцте изпълниха заучено корнер и Меси центрира фалцово към далечната греда, където Жерард Пике за мъничко се размина с топката на метър от голлинията. @@@ В 72-ата Куман замени Ансу Фати и Коутиньо, вкарвайки свежест с новите придобивки Педри и Тринкао. Минута по-късно галиският тим имаше първата си наистина добра възможност след почивката. Резервата Нолито стреля към далечния ъгъл, Нето изби, а Мигел Перес шутира при добавка, но нямаше късмет. Защитник на Барса отклони топката и тя срещна напречната греда. До края каталунците не изпитаха затруднения в защитата на преднината си. В 95-ата Меси финтира двама в наказателното поле, но вратарят изби неговия удар. При добавката Сержи Роберто прати топката в мрежата за крайното 0:3. @@@ Освен втората поредна победа за Барселона другото положително е, че отборът все още не е допуснал гол. Добро впечатление прави и сработката между Меси, Коутиньо и Ансу Фати. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА