Андрей Гълъбинов с историческа промоция в Серия "А"

Българският нападател Андрей Гълъбинов и неговият Специя станаха последният участник в Серия "А" за сезон 2020/2021 година. "Бианконерите" триумфираха, въпреки че загубиха реванша във финалния плейоф от Фрозиноне на Алесандро Неста с 0:1. Родният таран бе титуляр и игра през всичките 90 минути, като беше основната заплаха за гостите, които нямаше какво да губят след загубата с 0:1 в първата среща.

Гълъбинов и Специя са все по-близо до Серия А
Домакините, които завършиха на трето място в редовния сезон, докато Фрозиноне бе осми, имаха предимството от това, че при победа, равенство или загуба до един гол ставаха 68-ият клуб в историята на Италия, който ще играе в елита на Апенините. Голът на шведа Маркус Роден в 61-ата минута върна надеждата на Фрозиноне за нов голям обрат и трета промоция в своята история в Серия "А". Въпреки продължението от шест минути обаче Гълъбинов и компания запазиха вратата си от втори гол, след което започнаха да празнуват най-големия успех в 114-те години от съществуването на Специя.
Специя на Гълъбинов се пребори за 3-ото място, Пескара на Божинов ще играе плейаут