Уулвс издържа теста и е в топ 8 на Лига Европа (видео)

Отборът на Уулвърхамптън допълни финалната осмица в Лига Европа, след като много трудно елиминира Олимпиакос напът за 1/4-финалите, където го очаква Севиля. В реванша на "Молиню" английският тим надви съперника с 1:0 и след 1:1 в първата среща на гръцка земя продължава напред. Раул Хименес беше точен от дузпа в 8-ата минута, отсъдена след грешка и последвало нарушение от страна на вратаря.
  Срещата със севилци ще е във вторник (11 август) в Дуисбург. Противник в предпоследната фаза пък ще е или Манчестър Юнайтед, или ФК Копенхаген. Тази вечер Уулвс излезе печеливш в дуел, в който отборите направиха куп пропуски. В 28-ата минута пък гол на Олимпиакос не беше зачетен заради много "тънка" засада, маркирана след щателно преразглеждане от страна на ВАР. Още една дискусионна ситуация беше отсъдена в ущърб на гостите - през второто полувреме, когато те поискаха дузпа за нарушение на Боли срещу Ел Араби.Почти перфектно се представиха двамата вратари Руи Патрисио и Боби Алан. Независимо че носи вина за попадението на съперника, стражът на гърците блесна с куп важни намеси. “Вълците” бяха една от приятните изненади в изминалия сезон в Премиър лийг, но не успяха да се класират за евротурнирите, след като финишираха седми. Сега те не изневериха на 3-4-3, като Адама Траоре, Раул Хименес и доскорошният футболист на Олимпиакос Даниел Поденсе оформиха триото в предни позиции. Олимпиакос пък триумфира с титлата в родината си и разполагаше с нужното самочувствие, още повече че по-рано в турнира елиминира миналогодишния финалист Арсенал, надделявайки с 2:1 в Англия. Гръцкият тим излезе с двамата си французи - Матийо Валбуена и вратаря Боби Алан, който замести контузения титуляр Жозе Са. Мароканецът Юсеф Ел-Араби, който вкара гола за отбора в първата среща, беше на върха на атаката.