Дни преди финала: Локо (Пд) катастрофира тежко срещу Лудогорец (видео)

Лудогорец се разделя с най-голямата си легенда

Лудогорец прегази Локомотив (Пловдив) с 6:1 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Павел Върба бяха тотални господари на терена и не показаха никаква милост срещу експерименталния състав на Бруно Акрапович. Босненецът даде почивка на някои от своите титуляри преди финала за Купата на България срещу ЦСКА-София в сряда. Козмин Моци (1) изведе "орлите" напред, а Вандерсон (13, 22) отбеляза следващите две попадения. Каули Соуса (35) също се разписа преди Кенан Муслимович (67) да намали изоставането на "смърфовете". Жоржиньо (74) отново възстанови разликата от четири гола, а Мавис Чибота (87) оформи крайния резултат с прекрасно попадение в края на мача. И двата отбора имат цели за преследване. Лудогорец, които вече си осигури деветата поредна титла, ще се опита да завърши сезона без загуба. До този момент Лудогорец има 20 успеха и 8 равенства, а до края на сезона остават четири кръга.Пловдивчани пък ще се борят за второто място и респективно евроучастие. То може да бъде осигурено и през Купата на България, но за целта момчетата на треньора Бруно Акрапович трябва да защитят трофея срещу ЦСКА-София в сряда, 1 юли.

И двамата треньори направиха промени в съставите си. Аут за отбора на Павел Върба бе голмайсторът Клаудиу Кешерю, който претърпя операция. Марселиньо пък беше оставен извън групата заради контузия. Пловдивчани бяха без Анте Аралица, който е наказан, както и без Димитър Илиев. Така на терена от първата минута се появиха Доминик Малонга и Кенан Муслимович. Почивка получи вратарят Мартин Луков, който отчая Левски в реванша от полуфиналите за Купата. Той виси и с картони, както и Бирсент Карагарен, който също остана на пейката, но влезе в игра през втората част. И двата мача между двата тима досега през сезона бяха доста оспорвани, като Локомотив неизменно откриваше резултата, но не стигаше до победата - 1:1 на 4 август м.г. и 1:2 на 23 ноември.