Челси поднесе титлата на Ливърпул след драма с Ман Сити (видео)

Челси победи Манчестър Сити с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в драматичен двубой, който осигури титлата на Ливърпул. Лондончани поведоха след блестящ индивидуален пробив на Пулишич в 36-ата минута. Отборът на Гуардиола отговори през втората част. Де Бройне изравни от фаул в 55-ата минута. Последва много силен период за гостите, в който Стърлинг удари греда. Пулишич пропусна да вкара втори гол, след като Кайл Уокър изби топката от голлинията след негов удар. Фернандиньо получи червен картон в 78-ата минута за игра с ръка, а от отсъдената дузпа Вилиан донесе победата на Челси.

Още от първите минути Сити започна да контролира събитията на терена. Тимът на Гуардиола владееше топката в големи периоди и градеше атака след атака, като търсеше пролуки в защитата на съперника. Домакините се опитваха да не оставят много пространства и разчитаха на контраатаки. При първата си добра бърза атака те можеха да открият резултата. Топката стигна до Вилиан в наказателното поле и той опита да намери съотборник на точката за изпълнение на дузпа, но Гюндоган изчисти топката. Малко по-късно Кепа за малко да стане причина за откриване на резултата. В опита да изчисти той се обърка, топката се озова в Бернардо Силва, но вратарят по някакъв начин успя да се справи със ситуацията. Той се изяви далеч по-добре при следващото опасно положение пред вратата му. То не дойде след обичайната комбинация на Сити с много подавания, а след центриране от фаул. Марез насочи топката, а Фернандиньо стреля с глава, но Кепа се намеси добре и отрази удара. Челси изнесе за кратко играта в половината на съперника и това доведе до объркване в защитата на "гражданите". Маунт и Баркли не успяха да отправят точни удари от добри позиции, а Едерсон направи отлично спасяване след удар с глава на Кристенсен. Играта стана по-открита, а в 36-ата минута Кристиан Пулишич откри резултата по великолепен начин. Американският национал взе топката в средата на терена, напредна, преодоля Менди и завърши отлично индивидуалния си пробив. Пролуките в отбраната на Сити ставаха все по-големи, а драматичните моменти следваха един след друг. При следващата ситуация Вилиан навлезе в наказателното поле и успя да намери Ейбрахам при втория си опит. Английският нападател като по чудо не успя да прати топката в мрежата от няколко метра. Първо Едерсон спаси, след това Фернандиньо отклони топката. При поредния опит Фернандиньо изби топката с ръка. Първоначално играта продължи, но след няколко секунди съдията спря играта и получи информация от системата ВАР. Решението бе очевидно - дузпа и червен картон за бразилеца. Вилиан бе точен от бялата точка и изведе Челси напред. ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1 1:0 - Пулишич (36) 1:1 - Де Бройне (55) 2:1 - Вилиан (78-д)   СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ