Колумбиец засили тима на Боби Цонев към Втора лига (видео)

Само чудо може да спаси Интер (Запрешич) от изпадане. Днес тимът на Борислав Цонев загуби с 0:1 гостуването си на Вараждин и регистрира десето поредно поражение в хърватското първенство. Българският халф Борислав Цонев не беше в групата за двубоя.Единственото попадение на стадион "Вартекс" отбеляза Хорхе Обрегон в 33-ата минута. Колумбиецът се разписа с майсторско изпълнение и донесе трети последователен успех на Вараждин, който вече има с 10 точки повече от Интер и е все по-близо до спасението.В друг двубой от 31-ия кръг Истра 1961 и Локомотива (Загреб) завършиха 1:1. Гостите играха с човек по-малко в последните 20 минути и изпуснаха ценни точки в битката за второто място, в която участват още Осиек, Риека и Хайдук (Сплит).Довечера тимът от Сплит, в който играе Кристиан Димитров, ще посрещне Славен Белупо, а в събота лидерът и сигурен шампион Динамо (загреб) ще е домакин на Осиек.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА