Кристиан Димитров герой за Хайдук в луд мач с отбора на Боби Цонев (видео)

Защитникът на Хайдук (Сплит) Кристиан Димитров се превърна в герой за своя тим в двубоя с Интер (Запрешич) от 27-ия кръг на първенството на Хърватия. Българинът се появи като смяна в 81-ата минута и отбеляза победния гол в срещата в 7-ата минута на добавеното време. Участие в срещата взе и Борислав Цонев, който започна като титуляр за гостите, но бе заменен в 63-ата минута. От Интер пък имаха сериозни претенции към съдията в този мач.

Срещата бе истински трилър. Интер пръв поведе в резултата в 37-ата минута с попадение на Иван Мамут от фаул след груба грешка на вратаря. Нарушението за фаула пък бе срещу Боби Цонев.

Втората част обаче Хайдук засили натиска и в 57-ата минута си спечели дузпа, а Никола Солдо бе изгонен с директен червен картон. Мийо Чаткаш първо пропусна от бялата точка, но съдията нареди дузпата да бъде пребита, като при втория опит капитанът не сгреши за 1:1.

Истинската драма обаче настъпи в 9-минутното добавено време на срещата. Домакините обсадиха вратата на съперника и след продължително разиграване топката бе центрирана към Димитров, който се извиси и с глава прониза вратата за 2:1 в 97-ата минута.

Така Хайдук записа ценна победа, с която си върна второто място в класирането с 48 точки. За Интер пък това бе тежка загуба, като отборът остава на дъното на таблицата със 17 точки. Водач е Динамо (Загреб) с 65 точки.