Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук при драматична загуба от Локомотива (Загреб)

Българският защитник Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит) при драматична загуба с 2:3 от домакина Локомотива Загреб в 30-ия кръг на хърватското футболно първенство.

Победата на "железничарите" коронова като шампион на страната за 21-и път Динамо (Загреб), който шест кръга преди края има непреодолим аванс от 19 точки на върха.

Хайдук поведе с 2:0 след две попадения на Милош Чакташ през първото полувреме, но допусна обрат.

Денис Колингер намали в последните секунди преди почивката, а в средата на втората част Индрит Тучи изравни. Оливер Петрак в седмата минута на добавеното време донесе успеха на Локомотива, който с 53 точки се изкачи на второто място в класирането.

Хайдук пък вече е пети с 51 точки. Недостижимият първенец Динамо Загреб има 72 точки.