Барса не допусна грешка и загря за първото изпитание (видео + галерия)

Кике Сетиен направи ротации от предната среща. Ансу Фати е сред атакуващото трио заедно с Лионел Меси и Антоан Гризман. Иван Ракитич и Артур се появиха в средата на терена, а завърналият се след наказание Клеман Лангле партнира на Жерард Пике. Хавиер Агире подреди 5-3-2 с Мигел Гереро и Хави Ерасо в нападение. @@@ Първият голям шанс се откри пред гостите от "Бутарке". В 11-ата минута Хави Ерасо се измъкна от засадата и напредна, последва пас в наказателното поле и шанс за Мигел Гереро. Нападателят стреля интелигентно, преодоля Марк-Андре тер Стеген, но Лангле беше на точното място и изби пред голлинията. Две минути по-късно защитата на "лос кулес" отново се пропука. Гереро беше оставен сам на втора греда и шутира силно от малък ъгъл. Топката дори чукна далечната греда. @@@ След тези ситуации домакините притиснаха своя съперник. "Лос пепинерос" се бранеха сърцато и вратарят им Иван Куеяр рядко се намесваше. В 26-ата минта рикошет при опит за подаване изостри нападеието на каталунците. Все пак Гризман не успя да изпреваря вратаря Пичу. В 30-ата Ракитич центрира, а Гризман стреля с глава, но не достатъчно опасно. @@@ В 42-рата минута Барселона успя да реализира с първия си опасен удар. Жуниор Фирпо се пребори за топката и тя стигна до Ансу Фати, който от границата на наказателното поле видя пролука и изненада вратаря с удар по земя за 1:0. В 44-ата Меси стреля с глава след двойно подаване, но не насочи прецизно. Второто полувреме също до голяма степен се игра в половината на гостите. Испанският шампион доминираше, а кастилците се справяха в защитен план с много усилия. В 51-вата минута Меси получи възможност да се разпише от пряк свободен удар. Лео преодоля стената, но изпълнението не затрудни вратаря Куеяр. @@@ След почивката Кике Сетиен започна да прави смени, като първи беше изваден голмайстора Фати за сметка на Луис Суарес. В 64-ата Гризман прати топката в мрежата, но попадението беше анулирано след корекция от ВАР. Резервата Нелсон Семедо се стрелна отдясно, но беше с мъничко в засада. Четири минути по-късно Меси беше тероризиран от няколко футболисти, които така и не го спряха да навлезе в наказателното поле. Там той беше приклещен и си спечели дузпа. След продължителна консултация дузпата беше потвърдена, а Меси я реализира с много прецизен изстрел до гредата. В 88-ата Артуро Видал изведе Рики Пуч, който не успя да вкара сам срещу вратаря не и без помощта на рикошет. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА