Бразилия спечели Световната купа

Волейболистите на Бразилия спечели Световната купа, след като в последния мач от 11-ия кръг победиха доста трудно домакините от Япония с 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:18). Така момчетата на Бернардо Резенде спечелиха трофея на втори пореден турнир, след като триумфираха и пред 4 години. Бразилия записа 10 победи и допусна само една загуба в първия кръг на Световната купа от САЩ с 0:3.На второ място остана отборът на Русия, а трети е тимът на България. Първите три отбора в крайното класиране на Световната купа спечелиха и визи за участие на олимпийските игри в Пекин 2008.БРАЗИЛИЯ - ЯПОНИЯ 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:18)БРАЗИЛИЯ: Марсело Елгартен 1, Жиба 13, Андре Насименто 23, Густаво Ендрес 10, Родриго Сантана 14, Данте Амарал 12 - Серджио Сантос-либеро (Бруно Резенде, Самуел Фукс 1, Андерсон Родригес)Старши-треньор: Бернардо РезендеЯПОНИЯ: Дйсуке Усами 2, Такахиро Ямамото 16, Йошохико Мацумото 11, Кота Ямамура 5, Исуке Ишижима 12, Ю Кошикава 15 - Куцотоши Цумагари-либеро (Такааки Томомацу 11, Косуке Таманага)Старши-треньор: Тецуя Уеда.Крайна класиране на Световната купа: 1. БРАЗИЛИЯ 2. РУСИЯ3. БЪЛГАРИЯ4. САЩ5. Испания6. Пуерто Рико7. Аржентина8. Австралия9. Египет10. Япония11. Република Корея12. Тунис.

ФОТОГАЛЕРИЯ от златната победа на България над Аржентина с 3:0 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от награждаването на България с бронзовите медали на Световната купа може да видите ТУК!!!