Пиронкова отпадна във втория кръг на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Франция. Първата ракета на България загуби с 6:4, 3:6, 1:6 от 33-ата в света Анабел Медина Гаригес от Испания. В изключително оспорван мач 20-годишната пловдивчанка отстъпи след 2 часа и 48 минути игра. Българката остава без успех срещу испанката, като днес записа трета загуба от тази съперничка. Цвети си тръгва от Париж с 60 точки за световната ранглиста и 23 760 евро от наградния фонд.Пиронкова, която в момента е 43-а в световната ранглиста, реши нещата в първия сет в четвъртия гейм. След като в началото двете си размениха по един пробив и Цвети поведе с 2:1, тя успя да постигне решаващ пробив. Пловдивчанката измъкна много дълъг и тежък гейм, който спечели след шестата си възможност за пробив. Този момент бе ключов и след него тя имаше психологическо преимущество, от което се възползва. Пиронкова сервираше за сета при 5:3, но не успя да го завърши. Тя обаче направи това в следващия гейм, който бе при сервис на съперничката й, и стигна до успех в първата част с 6:4.Вторият сет започна неприятно за българката, която допусна пробив в първия гейм, но той веднага бе върнат. Срещата вървеше равностойно до 3:3, когато Медина Гаригес успя да направи пробив на нула и да вземе инициативата. Испанката не даде повече геймове на съперничката си до края на сета, като направи още един пробив и спечели с 6:3.Решителен в третия сет, както в първия, се оказа четвъртия гейм. В него Медина Гаригес успя да постигне пробив при третата си възможност и поведе с 3:1. Пиронкова се бори докрай и спаси редица брейк пойнти в следващия си сервис гейм, но отново го загуби, и трябваше да се предаде с 1:6 в третия сет.Така при третото си участие на "Ролан Гарос" Пиронкова не успя да подобри най-доброто си класиране. През 2006 г. тя отпадна във втория кръг, а миналия сезон загуби от Серина Уилямс в първия кръг. Загубата на Цвети днес не помрачава великолепните успехи на пловдивчанката през последните 3 седмици. Тя игра на четвъртфиналите на турнира в Рим, който е с награден фонд 1,34 милиона долара, а след това достигна до полуфиналите в Истанбул.

Снимка: БГНЕС