ЦСКА обърна Пирин зa 3:1, Рафа Паскуал отново в игра

Волейболният шампион на България ЦСКА доста се поизмъчи за победата над Пирин Балканстрой с 3:1 (28:30, 26:24, 25:18, 25:21) в мач от третия кръг на Суперлигата.

Шампионите от ЦСКА започнаха малко по-добре и успяха да поведат с 8:6 до първото техническо прекъсване. Гостите от Разлог постепенно съумяха да изравнят при 12:12, но "червените" веднага си върнага предимството от две точки - 16:14. Благодарение на по-добрата си блокадата волейболистите на Пирин успяха да изравнят при 16:16 и дори да поведат с 18:16. Това накара треньорът на ЦСКА Сашо Попов да вземе прекъсване. Въпреки това Пирин запази преднината си до 22:20, след което допусна изравняване при 22:22. Последва ново равенство при 23:23, след което ЦСКА поведе с 24:23 и имаше възможност да затвори гейма в своя полза, но след две грешки в атака на кенийската звезда Филип Майо Пирин поведе с 25:24. След пет геймбола момчетата на треньора Мирослав Живков спечелиха гейма с 30:28.

Втората част на срещата започна равностойно и първото техническо прекъсване дойде само с точка преднина за ЦСКА - 8:7. Постепенно шампионите увеличиха преднината си на 12:9 след ас на Стойко Ненчев. Мирослав Живков поиска прекъсване за Пирин Балканстрой. Това не бе от полза и волейболистите на ЦСКА продължиха да увеличават преднината си до 16:9. Разликата се запази до 19:13, след което повечето грешки на ЦСКА позволиха на Пирин да намали разликата на 22:18. Треньорът Сашо Попов пусна в игра възстановения след контузия Рафаел Паскуал. Въпреки това гостите от Разлог намалиха още повече до 23:22. Армейците направиха резултата 24:22 и имаха геймбол, но Пирин изравни при 24:24. След две грешки на Пирин Балканстрой ЦСКА спечели трудно гейма с 26:24 и изравни на 1:1.

И третият гейм започна равностойно до 4:4, след което "червените" бързо дръпнаха с 8:4 до първото техническо прекъсване. ЦСКА запази предимството си до второто техническо прекъсване единствено благодарение на добрата игра на кениеца Филип Майо - 16:12. Възпитаниците на Сашо Попов заиграха по-спокойно и заслужено спечелиха гейма с 25:18, с което поведоха с 2:1.

Волейболистите на ЦСКА стартираха много добре четвъртата част на срещата и бързо поведоха с 4:1. Пирин веднага намали на 4:3, но също толкова бързо "червените" си върнаха предимство при 6:3, а първото техническо прекъсване дойде при 8:4. Гостите от Разлог заиграха по-добре и постепенно намалиха разликата на 10:9 за ЦСКА, след което играта продължи да бъде равностойна, но все пак второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за "червените". Волейболистите на Пирин се върнаха отново в гейма при 21:20, но силите им стигнаха до тук. Шампионите от ЦСКА спечелиха гейма с 25:21 и съответно мача с 3:1.

"Червените" делят 3-4-томясто в класирането на Суперлигата с три победи от три мача, но и с мач по-малко, докато това беше трета загуба за отбора от Разлог. В следващия кръг ЦСКА гостува в Дупница на Марек Юнион Ивкони, докато Пирин приема новака Монтана.

ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:1 (28:30, 26:24, 25:18, 25:21)ЦСКА: Стойко Ненчев, Бойко Бонев, Иван Колев, Филип Майо, Николай Найденов, Светозар Иванов - Теодор Салпаров - либеро (Иван Зарев, Рафаел Паскуал, Теодор Тодоров)Старши-треньор: Александър ПоповПИРИН: Станислав Петков, Ивайло Филипов, Благовест Катранджиев, Франциско Солтелдо, Максим Гончаров, Костадин Гаджанов - Атанас Митрев - либеро (Николай Пенчев,  Кирил Красневски).Старши-треньор: Мирослав Живков

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:1 може да видите ТУК!

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg