КВК Габрово с 3-та победа след 3:1 над Нефтохимик 2010

Волейболният отбор на КВК Габрово записа едва трета победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надиграха у дома Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:22, 25:19, 26:28, 25:20) в мач от 8-ия кръг, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Орловец" в Габрово.Габровци тръгнаха много добре и бързо поведоха с 4:1 след атака и ас на Георги Михов последвани от атака на Георги Лазаров. Постепенно гостите изравниха при 5:5 след две успешни атаки през центъра на Мартин Палийски. Все пак първата пауза дойде при минимална преднина за КВК Габрово - 8:7 след грешка от сервис на капитана на бургазлии Андрей Николов. Домскините увеличиха преднината си при 12:9 след блок-аут на Теодор Бодуров и ас на Стоян Вулджев, което накара наставникът на Нефтохимик Пламен Христов да вземе тайм-аут. Въпреки това, резултатът стана 16:9 след силна игра на Бодуров и Георги Михов. Двата отбора продължиха равностойно до 20:13, след което бургаските волейболисти намалиха изоставането си до 20:16 след блок-аут на Андрей Николов и блокада на Мартин Палийски. Нефтохимик намали до 23:21 след две грешки на габровци, но в крайна сметка момчетата на Любо Герасимов взеха гейма с 25:22 след отлична блокада на влезлия като резерва Младен Младенов.След равностойното начало на втората част, гостите от Бургас дръпнаха с 5:3 след контра на сърбина Неманя Видич и ас на Георги Димитров. Домакините изравниха при 6:6 след грешка от сервис на Венци Георгиев от Нефтохимик и блокада на Стоян Вулджев, след което дори поведоха с 8:6 след блокада и контра на влезлия като резерва Иван Власев. Разликата леко нарасна при 10:7 след мощна атака на Вулджев, което накара Пламен Христов. Независимо от това преднината на КВК Габрово набъбна до 14:8 след две страхотни блокади на Вулджев и Георги Михов и аут на Андрей Николов от бургазлии и 16:10 след блок на разпределителя Владислав Стоянов. Последваха нова грешка на Андрей Николов от гостите и ас на Стоян Вулджев - 18:10 и второ прекъсване за Пламен Христов и Нефтохимик. Постепенно гостите намалиха до 18:14 след блокада на Видич и технично пускане на Венци Георгиев. Габровци си върнаха преднината при 21:15 след бомбена атака на Теодор Бодуров и нов ас на Владислав Стоянов. Волейболистите на КВК Габрово спокойно спечелиха гейма с 25:19 след грешка от сервис на Мартин Палийски.Третият гейм тръгна напълно равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за КВК Габрово - 8:7 след успешна атака на Младен Младенов. Разликата нарасна до 11:8 след две атаки в аут на Андрей Николов и Венци Георгиев, което принуди Пламен Христов да вземе тайм-аут. Постепенно гостите от Бургас изравниха при 12:12 след пусната топка на Андрей Николов и аут на Теодор Бодуров от габровци. Двата отбора продължиха равностойно и втората пауза дойде при точка преднина за Нефтохимик - 16:15 след блокада на Венци Георгиев. Веднага последва обрат и 17:16 за КВК Габрово след грешка на гостите и блок на Георги Михов. Волейболистите на Нефтохимик отново обърнаха резултата в своя полза при 20:18 след две атаки на Андрей Николов и блокада на Мартин Палийски. Момчетата на Любо Герасимов за пореден път изравниха при 22:22 след атака на Младен Младенов и колективна грешка на бургазлии, но гостите веднага си върнаха преднината при 24:22 след атака на Венци Георгиев и контра на Георги Димитров. Габровци стигнаха до 24:24 след отлична блокада на Иван Власев. Двата отбора се "захапаха" до 26:26, но Нефтохимик измъкна гейма с 28:26 след две атаки в аут на Младен Младенов и Стоян Вулджев.В началото на четвъртата част гостите поведоха с 2:0 след бърза атака през центъра на Мартин Палийски и контра на Андрей Николов, но КВК Габрово веднага изравниха при 3:3 след успешни атаки на Стоян Вулджев и Младен Младенов. За пореден път двата тима заиграха равностойно и първата техническа пауза дойде при 8:7 за габровци след атака на Младен Младенов. Последва нов обрат и 10:8 за Нефтохимик след две атаки на Неманя Видич и грешка при мрежата на Георги Михов. Домакините веднага си върнаха преднината при 13:10 след две атаки на бургазлии, атаки на Младенов и Теодор Бодуров и блокада на Георги Михов. Въпреки прекъсването за Пламен Христов и Нефтохимик, второто прекъсване дойде при 16:14 за КВК Габрово след пусната топка на Младен Младенов. Резултатът стана 18:15 след нова атака на Младенов и втори тайм-аут за Пламен Христов. Разликата нарасна до 21:16 след ас на Иван Власев и блок-аут на Младенов, след което КВК Габрово без проблеми затвори гейма при 25:20 след, а с това и мача с 3:1.Най-полезен за габровския тим бе влезлият като резерва Младен Младенов с 20 точки (2 блока и 58% ефективност в атака), а Стоян Вулджев добави 16 точки (3 блока, 2 аса, 42% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Нефтохимик бившият играч на КВК Габрово Венцислав Георгиев реализира 18 точки (1 блок и 35% ефективност в атака), но и това не помогна. Така габровци се изкачиха на 9-то място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 5 загуби, а Нефтохимик остана на 6-то място с 11 точки също след 3 победи и 5 загуби. В следващия кръг КВК Габрово гостува на Монтана, а бургазлии приемат силния тим на Марек. Срещите са следващия петък (9 декември) от 18:00 часа.КВК ГАБРОВО - НЕФТОХИМИК 2010 3:1 (25:22, 25:19, 26:28, 25:20)КВК ГАБРОВО: Владислав Стоянов 3, Калин Димитров 4, Стоян Вулджев 16, Георги Михов 9, Теодор Бодуров 9, Георги Лазаров 3 - Атанас Митев-либеро (Христо Запрянов 2, Николай Кичуков 1, Младен Младенов 20, Иван Власев 7)Старши-треньор: Любомир ГерасимовНЕФТОХИМИК: Неманя Видич 16, Георги Димитров 8, Андрей Николов 12, Александър Петков 3, Мартин Палийски 12, Венцислав Георгиев 18 - Добромир Иванов-либеро (Костадин Николов, Стоян Златев, Нено Тосков)Старшо-треньор: Пламен Христов.Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)