Пари Сен Клод на Райна Минкова на полуфинал във Франция

Новакът във френския волейболен елит Пари Сен Клод (Париж), воден от българската треньорка Райна Минкова, се класира за полуфиналите в Лига А при жените,  Столичният тим, който по средата на сезона дори бе застрашен от изпадане, направи страхотна серия от 10 поредни победи и завърши редовния сезон на 4-то място с 33 точки след 13 победи и 9 загуби. В последния 22-ри кръг момичетата на Минкова постигнаха престижна победа над гостуващия Мюлюз с чистото 3:0 (25:22, 25:22, 26:24). На 6 април Пари Сен Клод ще посрещне победителя в редовния сезо Кан в първия мач от полуфиналната серия, в която се играе до 2 победи от 3 срещи.Други два "български" отбора също се поздравиха с чисти победи в последните си срещи от редовния сезон и така намериха място в плейофите за 5-8-мо място. Петя Цекова стана най-резултатна при победата на своя Еврьо като гост на Кале с 3:0 (26:24, 27:25, 27:25). Тя допринесе за успеха с 16 точки (2 блока, 38% ефективност в атака и 91% позитивно посрещане). Еврьо завърши на 7-мо място с 30 точки след 9 победи и 13 загуби и ще срещне 6-ия Венелес в полуфинален сблъсък за 5-ото място. Истър се наложи над гостуващия Ено с 3:0 (25:20, 25:19, 25:23). Българската централна блокировачка Нора Богданова записа 8 точки (2 аса, 1 блок и 50% ефективност в атака) за победителките. Нейната съотборничка Юлия Стоянова влезе в игра като резерва само през третия гейм и записа 33% перфектно посрещане, без да запише нито една точка. Истър зае 8-ото място с 29 точки след 10 победи и 12 загуби и ще срещне 5-ия Льо Кане. В тези плейофи също се играе до 2 победи като първите срещи са на 6 април (събота).Изпадналият от елита Алби се прости с първа дивизия с домакинска загуба от гранда Кан с 0:3 (17:25, 17:25, 19:25). Българското либеро Гергана Докузова посрещна добре единствения сервис насочен към нея. Разпределителката Цветелина Николова влезе в игра като резерва през първия и през втория гейм. Алби завърши сезона на последното 12-то място с 2 победи от 22 мача.BGvolleyball.com