Шалке се съвзе след погрома срещу Байерн, Щутгарт отпадна (видео)

Изминалият уикенд беше тежък за привържениците на Шалке 04, които трябваше да преглътнат тежката загуба с 0:4 от Байерн (Мюнхен). "Кралскосините" обаче бързо се върнаха към победите и надвиха третодивизионния Дармщад в турнира за Купата на Германия. Отборът от Гелзенкирхен се наложи с 3:1 като гост и се класира за третия кръг на надпреварата. Първото полувреме беше по-интересно, като съперниците си размениха по един гол в рамките само на минута. Джеферсън Фарфан откри за Шалке от дузпа, но в ответната атака Хано Беренс изравни. Победата на гостите осигуриха попадения на Бенедикт Хьоведес и Максимилиан Майер. Щутгарт напусна турнира след загуба с 1:2 като гост на Фрайбург. Домакините поведоха с 2:0 с голове на Матиас Гинтер и Майк Ханке, а швабите успяха само да намалят в края чрез щатния си реализатор Ведад Ибишевич.Втородивизионният Унион (Берлин) също се класира за третия кръг. Столичният тим победи с 1:0 Оснабрюк. Единствения гол отбеляза Матушка от дузпа в 14-ата минута.ДАРМЩАД - ШАЛКЕ 04 1:3 (1:1)0:1 Фарфан (35) д.1:1 Беренс (36)1:2 Хьоведес (58)1:3 Майер (86)МИНУТА ПО МИНУТАФРАЙБУРГ - ЩУТГАРТ 2:1 (0:0)1:0 Гинтер (52)2:0 Ханке (70)2:1 Ибишевич (87)МИНУТА ПО МИНУТАОСНАБРЮК - УНИОН (БЕРЛИН) 0:1 (0:1)0:1 Матушка (14) д.МИНУТА ПО МИНУТА