Спас Делев титуляр при равенство на Лас Палмас

Бившият нападател на ЦСКА Спас Делев не можа да помогне на своя Лас Палмас да изтръгне трите точки при гостуването на Алавес в среща от втория кръг на Сегунда дивисион. Българинът започна титуляр за първи път и бе сменен в самия край на срещата, малко след като домакините бяха изравнили. Срещата завърши 1:1 и Лас Палмас, който има амбиции да атакува промоция, остана без победа от старта на сезона.Отборът на Делев поведе преди почивката с попадение на Крисантъс, но в 81-ата минута Вигера изравни за домакините от Витория. Спас Делев отстъпи мястото си на Майор в 88-ата минута.В други мачове от кръга Ла Коруня изненадващо отстъпи у дома на Кордоба с 0:1, а Сарагоса не можа да надвие Мирандес на "Ла Ромареда" - 0:0. Начело в таблицата са Хирона, Алкоркон и Кордоба с по 6 точки. Испания, Сегунда дивисион - 2-и кръг:АЛАВЕС - ЛАС ПАЛМАС 1:10:1 Крисантъс (29)1:1 Вигера (81)ЛА КОРУНЯ - КОРДОБА 0:10:1 Силва (69)ЕЙБАР - ХИРОНА 0:30:1 Санчон (58) д.0:2 Чандо (73)0:3 Елой (89)САРАГОСА - МИРАНДЕС 0:0