Спас Делев дебютира със загуба и жълт картон

Българският нападател Спас Делев дебютира със загуба в испанската Сегунда дивисион. С Делев в състава си Лас Палмас загуби с 0:1 у дома от Ла Коруня в първия кръг на шампионата. Делев започна от резервната скамейка и се появи в игра в 57-ата минута на мястото на Майор. Осем минути педи това гостите от Ла Коруня бяха успяли да открият резултата чрез Инсуа, който се разписа с глава.
Спас започна нервно и в желанието си да изпъкне извърши нарушение за жълт картон.
И двата тима завършиха с по 10 души, след като Кулио (Ла Коруня) и Кастийо (Лас  Палмас) бяха изгонени през второто полувреме. ,