Виляреал спечели дербито на новаците след страхотен обрат

Отборът на Виляреал спечели с 3:2 дербито на новаците срещу Алмерия в гостуването си от първия кръг в Примера дивисион. Гостите на "Медитеранео" измъкнаха трите точки с обрат в края на мача след като почти през цялото време изоставаха в резултата.Алмерия бе отборът, който пръв откри резултата в 39-ата минута, когато Рафита намери Родри на стрелкова позиция и той не сгреши за 1:0. След това обаче Виляраел съумя да възстанови равенството в 65-ата минута, когато Жонатан Перейра нахлу в наказателното поле и опита удар, който се отби от крака на Себастиан Дубарбиер и се озова във вратата. В 75-ата минута обаче домакините отново си върнаха преднината като Родриго Риос - Родри бе изведен зад защитата и от близо простреля вратаря за 2:1. В ситуацията обаче нападателя игра с ръка и голът не трябваше да бъде зачетен.Справедливостта обаче възтържествува в заключителните минути. Първо в 83-ата минута Хави Акино центрира за Джовани дос Сантос, който от воле засече топката във вратата за 2:2. Три минути по-късно комбинацията бе повторена, като този път Дос Сантос нахлу в пеналта и центрира към Жонатан Перейра, който заби кълбото във вратата за 2:3.Така Виляреал записа първия си успех за новия сезон в елита и прибави първите си три точки в своя актив. Алмерия пък ще трябва да преглътне горчивия хап и да се примири с минималната загуба на старта.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ