Лудогорец сътвори невероятна глупост в драматичен мач със Слован в Братислава (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец загуби като гост по най-глупавия и аматьорски начин с 2:1 първата среща от втория предварителен кръг от Шампионска лига срещу Слован Братислава. Шампионът на България водеше до 87-ата минута с 1:0 и тъй като беше с човек повече на терена, не се виждаше как домакините може да се върнат в мача. За жалост на всички привърженици на "орлите" това се случи. Вместо да инкасира тежка загуба, Слован не само, че успя да изравни, а стигна до пълен обрат. Попадението за българите в срещата отбеляза Теро Мантула (65), а на два пъти точен за словаците бе Халенар (87, 93д.). В 68-ата минута главният рефер отсъди скандална дузпа в полза на домакините, но Стоянов спаси удара на Фрьот. В 80-ата минута Грендел напусна принудително терена, тъй като получи втори жълт, респективно червен картон за грубо нарушение срещу Светослав Дяков.С основна заслуга за недопустимото поражение са вратарят Владислав Стоянов, който допусна две груби грешки и заличи доброто до този момент представяне. Роман Безяк също се превърна в антигерой, тъй като не можа да изиграе като хората нито едно положение в атака. Разбира се вина има и наставникът Ивайло Петев, тъй като позволи на футболистите в последните минути да се приберат далеч в собствената си половина, независимо че срещу тях бяха десет човека.Срещата не започна добре за Лудогорец. Още в 8-ата минута в българския тим бе направена принудинелна смяна. Мишел Платини напусна терена поради контузия, а на негово място се появи Безяк. През първото полувреме играта бе равностойна. Родният шампион започна по-активно мача и в началните минути имаше преимущество, но въпреки това не успя да създаде нито едно чисто голово положение. Постепенно "зелените" намалиха темпото и това позволи на словаците да започнат да гледат по-смело към вратата на своя опонент. В 38-ата минута Слован създаде опасно положение. Футболист на домакините се възползва от грешка отдясно в защитата на Лудогорец и центрира в наказателното поле. Хлоховски бе заел добра позиция и отправи опасен изстрел, но Владислав Стоянов показа висока класа и отрази. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха за почивка.Втората част стартира с голова ситуация пред вратата на домакините. В 51-ата минута Лудогорец можеше да стигне първи до попадение. Кайсара настигна една наглед безнадежна топка и центрира по отличин начин в наказателното поле, където бе Безяк. Нападателят обаче не успя да се ориентира бързо в ситуацията и стражът на Слован го затисна и му попрече да отправи точен удар.Така се стигна до 65-ата минута, когато Лудогорец излезе напред в резултата. Попадението реализира защитника Теро Мантула. Христо Златински отправи коварен удар от пряк свободен удар, стражът на домакините не се намеси по най-добрия начин като изби лошото топката. Кълбото попадна в краката на бранителя на "орлите", който я прати в мрежата. Две минути по-късно главният съдия направи подарък на Слован като отсъди несъществуваща дузпа. Стоянов обаче се хвърли като котка и не позволи на Фьорт да изравни.В 80-ата минута Грендел от домакините напусна принудително терена, след като получи втори жълт, респективно червен картон за грубо нарушение срещу Светослав Дяков. В следващите минути незнайно защо гостите от Разград вместо да излязат по-напред и да се опитат да вкарат втори гол, се припраха далеч в собствената си половина и бяха жестоко наказани.В 87-ата минута Слован изравни чрез Халенар. Футболистът отправи силен изстрел, който попадна в ръцете на стража Стоянов, но той не се намеси добре и си вкара топката в мрежата.В даденото от съдията продължение Слован успя да стигне до пълен обрат. Точен за 2:1 отново бе Халенар, отбелязвайки от дузпа. Тук с основна вина бе вратарят Стоянов. Националът извърши напълно ненужно нарушение, тъй като футболистът на Слован нямаше как да отбележи, след като си пое силно топката.СЛОВАН - ЛУДОГОРЕЦ 2:10:1 Мантула 651:1 Халенар 872:1 Халенар 93 д.СЛОВАН: Путночки, Багайоко, Колчак, Горосито, Йосимов, Жофчак (6-Хлоховски), Кладрубски, Грендел, Межарос, Милинкович, Фьорт (75-Халенар)Резерви: Полачек, Нинай, Чикош, Якубек, ПелтиерЛУДОГОРЕЦ: Вл. Стоянов, Минев, Моци, Мантула, Кайсара, И. Стоянов (76-Бакалов), Дяков, Златински, Абало (52-Александров), Ешпиньо, Платини (8-Безяк)Резерви: Чворович, Шоко, Витиня, ЕрнандесГАЛЕРИЯ от мача СЛОВАН - ЛУДОГОРЕЦ 1:2 - ТУК!!!