Лудогорец сътвори невероятна глупост в драматичен мач със Слован в Братислава (видео + галерия)

Отборът на Лудогорец загуби като гост по най-глупавия и аматьорски начин с 2:1 първата среща от втория предварителен кръг от Шампионска лига срещу Слован Братислава. Шампионът на България водеше до 87-ата минута с 1:0 и тъй като беше с човек повече на терена, не се виждаше как домакините може да се върнат в мача.

За жалост на всички привърженици на "орлите" това се случи. Вместо да инкасира тежка загуба, Слован не само, че успя да изравни, а стигна до пълен обрат. Попадението за българите в срещата отбеляза Теро Мантула (65), а на два пъти точен за словаците бе Халенар (87, 93д.).

В 68-ата минута главният рефер отсъди скандална дузпа в полза на домакините, но Стоянов спаси удара на Фрьот. В 80-ата минута Грендел напусна принудително терена, тъй като получи втори жълт, респективно червен картон за грубо нарушение срещу Светослав Дяков.

С основна заслуга за недопустимото поражение са вратарят Владислав Стоянов, който допусна две груби грешки и заличи доброто до този момент представяне. Роман Безяк също се превърна в антигерой, тъй като не можа да изиграе като хората нито едно положение в атака.

Разбира се вина има и наставникът Ивайло Петев, тъй като позволи на футболистите в последните минути да се приберат далеч в собствената си половина, независимо че срещу тях бяха десет човека.

Срещата не започна добре за Лудогорец. Още в 8-ата минута в българския тим бе направена принудинелна смяна. Мишел Платини напусна терена поради контузия, а на негово място се появи Безяк.

През първото полувреме играта бе равностойна. Родният шампион започна по-активно мача и в началните минути имаше преимущество, но въпреки това не успя да създаде нито едно чисто голово положение. Постепенно "зелените" намалиха темпото и това позволи на словаците да започнат да гледат по-смело към вратата на своя опонент.

В 38-ата минута Слован създаде опасно положение. Футболист на домакините се възползва от грешка отдясно в защитата на Лудогорец и центрира в наказателното поле. Хлоховски бе заел добра позиция и отправи опасен изстрел, но Владислав Стоянов показа висока класа и отрази. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха за почивка.
Втората част стартира с голова ситуация пред вратата на домакините. В 51-ата минута Лудогорец можеше да стигне първи до попадение. Кайсара настигна една наглед безнадежна топка и центрира по отличин начин в наказателното поле, където бе Безяк. Нападателят обаче не успя да се ориентира бързо в ситуацията и стражът на Слован го затисна и му попрече да отправи точен удар.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Лудогорец излезе напред в резултата. Попадението реализира защитника Теро Мантула. Христо Златински отправи коварен удар от пряк свободен удар, стражът на домакините не се намеси по най-добрия начин като изби лошото топката. Кълбото попадна в краката на бранителя на "орлите", който я прати в мрежата. Две минути по-късно главният съдия направи подарък на Слован като отсъди несъществуваща дузпа. Стоянов обаче се хвърли като котка и не позволи на Фьорт да изравни.

В 80-ата минута Грендел от домакините напусна принудително терена, след като получи втори жълт, респективно червен картон за грубо нарушение срещу Светослав Дяков. В следващите минути незнайно защо гостите от Разград вместо да излязат по-напред и да се опитат да вкарат втори гол, се припраха далеч в собствената си половина и бяха жестоко наказани.

В 87-ата минута Слован изравни чрез Халенар. Футболистът отправи силен изстрел, който попадна в ръцете на стража Стоянов, но той не се намеси добре и си вкара топката в мрежата.

В даденото от съдията продължение Слован успя да стигне до пълен обрат. Точен за 2:1 отново бе Халенар, отбелязвайки от дузпа. Тук с основна вина бе вратарят Стоянов. Националът извърши напълно ненужно нарушение, тъй като футболистът на Слован нямаше как да отбележи, след като си пое силно топката.

СЛОВАН - ЛУДОГОРЕЦ 2:1