Русия спечели Купа "Елцин", Доминиканската република победи Куба в малкия финал

Домакинът Русия спечели за седми път силния традиционен турнир за жени за Купа "Борис Елцин". Във финала на турнира в Екатеринбург, пред 4500 привърженици на волейбола, рускините надиграха Италия с 3:1 (22:25, 25:23, 25:14, 25:18) и триумфираха с трофея.
Два от преките съперници на България в предстоящото издание на световните серии Гран При – Доминиканската република и Куба, се срещнаха в малкия финал. Доминиканките излязоха победителки в карибското дерби също след четири гейма игра – 3:1 (25:16, 25:27, 25:22, 25:22). Япония, която също е сред преките опоненти на "лъвиците" в Гран При, завърши на пето място. Индивидуални награди в турнира: Най-полезен състезател (MVP): Индре Сорокайте (Италия) Най-добра нападателка: Наталия Обмочаева (Русия) Най-добра разпределителка: Екатерина Панкова (Русия) Най-добра блокировачка: Маи Окумура (Япония) Най-добра изпълнителка на сервис: Ана Абел Клегер (Куба) Най-добра посрещачка: Енрика Мерло (Италия) Мис турнир: Мелиса Варгас (Куба) BGvolleyball.com