България ще играе за 9-10-то място на световно за девойки след 3:0 над Перу

Националният волейболен отбор на България за девойки старша възраст ще играе за 9-10-то място на световното първенство в Бърно (Чехия). Момичетата на селекционера Димо Тонев надделяха над връстничките си от Перу с 3:0 (27:25, 25:17, 25:21) в плейофен мач за разпределение на 9-12-то място, игран тази вечер в зала "Водова".
Така българските девойки ще спорят за 9-10-то място срещу Тайван, който по-рано днес биха домакините от Чехия с 3:0 гейма. Срещата е утре (30 юни) от 19,00 часа българско време.С изключение на началото на първия гейм, в който българските девойки изоставаха с 1:6 и 10:16, всичко мина повече от добре за тях. В първата част младите български "лъвици" показаха страхотен характер и дух и успяха да я обърнат до 27:25 в своя полза. Във втория гейм българките момичета нямаха особени проблеми и го спечелиха с убедителното 25:17. Перуанките се опитаха да останат в мача като поведоха с 4:1 и 19:17 в третия гейм, но благодарение на убийствените атаки на Гергана Димитрова и невероятната игра на блокада на Мира Тодорова България го затвори при 25:21, а с това и мача с 3:0. Поредният си много силен мач за България изигра централната блокировачка Мира Тодорова, която стана най-резултатна със 17 точки (5 блока, 1 ас и 55% ефективност в атака) за победата. Силвана Чаушева добави още 14 точки (2 блока, 4 аса и 36% ефективност в атака) за успеха. За тима на Перу капитанката Джина Лопес (4 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) и Анхела Лейва (1 блок, 2 аса, 28% ефективност в атака и 74% позитивно посрещане) реализира съответно 15 и 12 точки. ПЕРУ - БЪЛГАРИЯ 0:3 (25:27, 17:25, 21:25) ПЕРУ: Джина Лопес 15, Милагрос Родригес 8, Данае Каранца 1, Андреа Урутия 5, Анхела Лейва 12, Сандра Сантана - Виолета Делгадо-либеро (Лусиана Дел Вале 4, Кристина Куба 1, Изабот Браво) Старши-треньор: Наталия Дибос БЪЛГАРИЯ: Гергана Димитрова 11, Кристиана Петличка 4, Симона Димитрова 9, Петя Баракова 4, Мира Тодорова 17, Силвана Чаушева 14 - Жана Тодорова-либеро (Мирослава Паскова 1) Старши-треньор: Димо Тонев.