Фалкао уверено води Колумбия към Мондиал 2014

Новото попълнение на Монако Радамел Фалкао вкара поредния си важен гол за националния отбор на Колумбия. Нападателят откри резултата при победата с 2:0 над Перу, която затвърди колумбийците на второто място в квалификациите в зона Южна Америка. По този начин отборът направи нова голяма крачка към класиране на Мондиала догодина. За финалите на шампионата в Бразилия визи получават първите 4 тима, а Колумбия има 7 точки аванс пред 5-ия Венецуела.Фалкао се разписа от дузпа в 13-ата минута, а в 45-ата Теофило Гутиерес увеличи преднината на домакините. Съставът на Перу остана с човек по-малко в 70-ата минута след червен картон на Карлос Замбрано.Перуанците са 6-и в подреждането с 14 точки.КОЛУМБИЯ - ПЕРУ 2:01:0 Фалкао (13) д.2:0 Гутиерес (45)