Аржентина открадна точка в Кито (видео)

Еквадор и Колумбия завършиха 1:1 в най-интересния мач от днешната програма на световните квалификации в Южна Америка. За "гаучосите" това е втори пореден "хикс", след нулевото равенство с Колумбия преди няколко дни. Въпреки това, отборът на Алехандро Сабела остава лидер в класирането с 26 точки и само някакво чудо може да го лиши от участие на Мондиал 2014. Еквадорците също се представят силно и са трети в подреждането с 21 точки.

Серхио Агуеро откри за Аржентина още в 4-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря на домакините срещу Родриго Паласио. В отсъствието на Лионел Меси зад топката застана Агуеро и не сгреши. Съставът на Еквадор реагира мигновено и обсади вратата на Серхио Ромеро. В 17-ата минута Сегундо Кастийо засече с глава добро центриране на Джеферсън Монтеро и изравни.

Домакините продължиха да атакуват и публиката в Кито можеше да види втори гол във вратата на Ромеро още до почивката, но Антонио Валенсия пропусна от чиста позиция. Крилото на Манчестър Юнайтед беше много активен и през втората част, когато пак по-добрите положения бяха в полза на Еквадор. Меси се появи в 60-ата минута, но не можа да оживи играта на "албиселесте". В 89-ата минута Хавиер Масчерано беше изгонен. В крайна сметка срещата завърши без други голове, а резултатът със сигурност е изгоден и за двата отбора.

ЕКВАДОР - АРЖЕНТИНА 1:1
1:0 Агуеро (4) д.
1:1 Кастийо (17)