Българите отпаднаха от Купата на Украйна

Българският защитник Петър Занев започна като титуляр за Волин (Луцк) при загубата с 0:2 като домакин от Днипро в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Украйна. Занев игра цял мач и получи жълт картон в 31-ата минута, а другият българин Валентин Илиев не беше в групата за двубоя. Днипро стигна до успеха с голове на Сергей Кравченко в 45-ата минута и на Матеус Насименто в добавеното време.От надпреварата отпадна и воденият от Николай Костов Карпати. Тимът от Лвов се представи достойно срещу звездния състав на Шахтьор (Донецк), но отстъпи с 1:2. Олексий Гай и Алекс Тейшейра дадоха солиден аванс на домакините, а в края на мача Сергей Зенев вкара почетното попадение за Карпати от дузпа, отсъдена за нарушение на Дарио Сърна.Купа на Украйна, 1/4-финали:ВОЛИН - ДНИПРО 0:20:1 Кравченко (45)0:2 Матеус (90)ШАХТЬОР - КАРПАТИ 2:11:0 Гай (32)2:0 Тейшейра (42)2:1 Зенев (79)