Няма светлина в тунела за Хамбургер ШФ, конгоанец се разправи с Ван дер Ваарт и компания (видео)

Тимът на Хамбургер ШФ записа седма поредна загуба в Първа Бундеслига. Отборът отстъпи с 2:4 като гост на последния в класирането тим на Айнтрахт (Брауншвайг) в среща от 21-ия кръг на германското първенство. По този начин Рафаел ван дер Ваарт и компания останаха на предпоследната 17-а позиция и вървят с бясна сила към Втора Бундеслига. Клубният шампион на Европа за 1983 година е с 16 точки - само една повече от намиращия се на дъното Айнтрахт (Брауншвайг) и една по-малко от 16-ия Нюрнберг.Пиер-Мишел Ласога изведе гостите напред в 23-ата минута, но влезлият в игра за домакините Доми Кумбела попари надеждите на тима от Хамбург за първа победа или поне първа точка през 2014 година. Кумбела изравни в 51-ата минута, а десет минути след това изведе Брауншвайг напред. Иво Иличевич се разписа за 2:2 в 76-ата минута, но конгоанецът Кумбела съсипа Хамбургер ШФ с треги гол 5 минути преди края. Крайният резултат бе оформен в добавеното време, когато домакините реализираха четвърти гол. Неговият автор обаче не бе Кумбела, а Ян Хохшайд.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ