Суонзи е "гордостта на Уелс" след разгом над Кардиф

Отборът на Суонзи е господарят на уелското дерби в английската Висша лига, след като спечели с класическото 3:0 домакинския си двубой срещу Кардиф Сити. Новият мениджър на "лебедите" Гари Монк започна бляскаво кариерата си начело на бившия си отбор като футболист, след като възпитаниците му регистрираха запомняща се победа над местния съперник. И трите попадения за домакините паднаха след почивката, като техни автори бяха Уейн Раутлидж, Нейтън Дайър и Вилфред Бони. Преди почивката и двата отбора сякаш се опитваха да не сгрешат и по този начин да дадат на съперника да "пусне кръв" първи. Все пак вратарите трябваше да се намесват след удари на Крейг Белами за гостите и Уейн Раутлидж в самия край на полувремето за Суонзи. Уейн Раутлидж даде аванс на домакините само една минута след подновяването на играта за второто полувреме. Крилото получи невероятен пас от колегата си Пабло Ернандес, който го изведе сам в наказателното поле с чудесна асистенция от средата на терена и Раутлидж технично преодоля Дейвид Маршал, за да даде аванс на домакините. Кардиф се опита да отговори и Крейг Белами тресна гредата зад Мишел Ворм с красив удар от границата на наказателното поле, но в 79-ата минута всичко за гостите приключи. Тогава защитата на отбора на Оле-Гунар Солскяер изпусна най-ниския на терена Нейтън Дайър да отбележи с глава след центриране на Раутлидж в наказателното поле. Дайър се измъкна от опеката на Деклън Джон и с удар от 5-6 метра простреля Маршал за 2:0. Само пет минути по-късно пък резултатът стана класически, след като Вилфред Бони също бе допуснат да стреля с глава от непосредствена близост след центриране от пряк свободен удар. Пабло Ернандес качи токката на главата на Бони и той не пропусна да се разпише за 3:0. Успехът изкачи Суонзи в горната половина на таблицата, след като с 27 точки в актива си "лебедите" заеха десетото място. Уелският съперник Кардиф Сити пък остава предпоследен с 21. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!