Кевин Нолан отново се развихри и наказа и Астън Вила (видео)

Халфът на Уест Хам Кевин Нолан за втори пореден мач се превърна в герой за своя тим. Той отново отбеляза два гола за "чуковете" и донесе успеха с 2:0 в гостуването на Астън Вила от 25-ия кръг на Премъир лийг. Преди това той направи същото и срещу Суонзи в миналия кръг. Българският халф на домакините Александър Тонев пък отново не бе в групата за мача.

Победата на гостите на "Вила Парк" бе изкована в рамките само на две минути в началото на второто полувреме. Първо в 46-ата минута Стюарт Даунинг развинти Райън Бертранд на крилото и центрира в наказателното поле, където Нолан с чудесно изпълнение засече топката във вратата за 0:1. В 48-ата минута пък Нолан открадна една топка от Фабиан Делф, напредна и удвои преднината на своя тим. До края Астън Вила направи усилие да се върне в мача, но без успех.

С тази победа Уест Хам направи нова важна крачка към спасението, като събра актив от 25 точки и излезе от опасната зона на 14-ата позиция. Астън Вила пък остава в средата на таблицата на 11-ата позиция с 28 точки.