"Златната топка" донесе радост за Кристиано - Реал Мадрид поведе в Испания (видео)

Отборът на Реал Мадрид временно се изкачи на върха в Примера след домакинска победа с 2:0 над Гранада пред 73 874 зрители в испанската столица. Кристиано Роналдо (57) и Карим Бензема (74) донесоха успеха в мач с почести към португалския футболен майстор.Преди началото на двубоя Кристиано Роналдо показа спечелената преди 12 дни "Златна топка". Изпълнилите трибуните на "Сантиаго Бернабеу" зрители пък отдадоха чест на португалския майстор, образувайки надпис CR7 със златисти хартиени блокчета.Иначе Карло Анчелоти заложи на един и същи състав в трети пореден шампионатен мач. В система 4-3-3 в предни позиции бяха поставени Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано. Анхел ди Мария отново зае място в средата на терена. Лукас Алкарас опита да противодейства с идентична схема, като с нападателни функции бяха натоварени Франсиско Медина - Пити, Юсеф Ел-Араби и Ясин Брахими. Началото на двубоя беше спокойно. Първият опасен шут беше факт в шестата минута. Роналдо премина един бранител по лявото крило и шутира мощно по диагонала, но два метра встрани от гредата. В деветата минута Жейсон Мурийо закъсня и се наложи да фаулира Гарет Бейл. Останаха съмнения дали бранителят не заслужаваше директен червен картон с оглед опасността на ситуацията. Съдията Хил Мансано може би правилно извади жълт картон предвид дистанцията до вратата. В 11-ата Мануел Итура беше много близо до много ефектен и нелеп автогол. Даниел Карвахал центрира и Итура с плонж нацели горната греда. По-малко от минута по-късно Серхио Рамос стреля опасно с глава след колебливо излизане на Роберто Фернандес. Гостите от "Лос Карменес" действаха със самочувствие в атака и също търсеха своите положения. В 14-ата минута Ясин Брахими стреля от 19 метра над гредата. В 21-ата Кристиано не се ориентира при пас на Бензема от крилото. Стотина секунди по-късно Марсело Виейра центрира, а Бензема не намери добре топката от въздуха. В 27-ата топката беше в мрежата на андалусците, но след засада на Бензема. Южняците умело устройваха капани на "белите" нападатели и най-вече френската "деветка" няколко пък провали атаките, изпаднал в засада. В 39-ата Бейл центрира към далечната греда, където отскокът на Кристиано не се оказа достатъчен.В добавеното време на полувремето "Бернабеу" видя изумително положение. Кристиано изпълни по прекрасен начин задна ножица, като топката имаше бързина и точност. Роберто обаче направи повече от впечатляващо спасяване след котешка реакция над главата си. При добавката на Бейл улови топката за край на полвуремето. На почивката Бейл излезе и в игра по десния фланг се появи Хесе Родригес. Реал Мадрид натисна здраво в началото на втората част и създаде редица интересни положения. Бензема удари греда в 48-ата минута, но след поредна своя засада. В 50-ата Хесе стреля егоистично в близкия ъгъл и ядоса Кристиано. В 52-ата Роналдо върна технично с пета, но Ману Итура спря Карвахал. В същата минута Ди Мария много елегантно стреля с външен фалц, но Роберто внимаваше. В 53-ата Модрич се озова сам срещу вратаря, но и той не съумя да го преодолее. В 57-ата минута крепостта падна. Познатият герой Кристиано Роналдо реализира страхотно попадение. Португалецът финтира бранител и с нисък удар по диагонала от 15 метра не остави шансове на Роберто - 1:0, 22-и шампионатен и общо 32-и гол за CR7 този сезон. По време на атаката Брахими се превиваше на терена след нарушение на Чаби Алонсо. Съдията не отсъди фаул, а и не спря играта, с което си навлече гнева на андалусците. В 68-ата Кристиано напредна отдясно, но ударът му намери крака на вратаря. Пет минути по-късно "седмицата" удари греда след тупалка от фаул. Топката рикошира в гърба на Пепе по подобие на гола срещу Реал Сосиедад отпреди четири години, но този път намери гредата. В 74-ата минута "лос меренгес" нагледно решиха спора с втори гол. Марсело навлезе в наказателното поле и сервира топката голово на Бензема, който се отчете с 11-ия си гол в Ла Лига през сезона. В края на срещата в игра за Мадрид се появиха Иско и Асиер Ияраменди. В 82-ата Ди Мария стреля от въздуха покрай гредата и секунди по-късно напусна терена.Реал Мадрид записа девета поредна шампионатна победа и в четвърти пореден мач Диего Лопес не допусна гол. За Купата на краля също продължава страхотната серия от сухи мрежи на Икер Касийяс. Следващата среща е 1/8-финала реванш срещу Еспаньол.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ - КРИСТИАНО ПОКАЗА "ЗЛАТНАТА ТОПКА"Снимки: Getty Images/Guliver