Ливърпул записа първа победа на "Британия" след драма с осем гола (видео)

Ливърпул постигна първа победа на "Британия Стейдиъм" в историята на Висшата лига, след като надделя с 5:3 над традиционно неудобния за мърсисайдци отбор на Стоук Сити. Благодарения на успеха селекцията на Брендън Роджърс се завърна в топ 4. Гостите поведоха набързо с 2:0 след автогол на Райън Шоукрос (5') и попадение на Луис Суарес (32'). Двама бивши играчи на мърсисайдци - Питър Крауч (39') и Чарли Адам (45'), изравниха резултата до почивката. През втората част обаче гостите стигнаха до победата след спорна дузпа, реализирана от Стивън Джерард (51'), и нов гол на Суарес (71'), с който уругваецът увеличи своята сметка на 22 попадения в Премиър лийг от началото на сезона. Пет минути преди края Джонатън Уолтърс отново намали, а Даниел Стъридж сложи край на головата драма в 87-ата минута.Голямата новина за мърсисайдци бе присъствието на Стъридж, който започна на резервната скамейка, но се появи в игра в 66-ата минута. Нападателят лекуваше контузия от края на ноември. Коло Туре започна като партньор на Мартин Шкъртел в центъра на отбраната вместо контузения Даниел Агер. Капитанът Стивън Джерард също стартира като титуляр.Джак Бътланд започна на вратата на Стоук, а Марко Арнаутович замени Усама Асаиди, който нямаше право да играе срещу Ливърпул.Още в петата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Али Сисоко стреля от над 25 метра, топката рикошира в Райън Шоукрос и впоследствие мина под плонжа на Бътланд. Попадението бе записано като автогол на бранителя на "грънчарите". Коутиньо пропусна да удвои след една перфектна контраатака на Ливърпул, при която Стърлинг изведе добре бразилеца, но неговият удар на намери целта. В 32-ата минута Луис Суарес удвои след нова грешка в отбраната на домакините. Марк Уилсън върна лошо с глава назад, Шоукрос не успя също да изчисти, като в крайна сметка урагваецът премина покрай вратаря за 0:2. Това бе и 21-ви гол за Суарес в Премиър лийг от началото на сезона.Пет минути преди почивката Питър Крауч намали, след като бе оставен свободен от Коло Туре и засече с глава центриране на Арнаутович отляво, огорчавайки бившия си клуб. Веднага след това Коутиньо пропусна нова възможност за гол, като от около десетина метра стреля точно в Бътланд, който спаси. В 45-ата минута друг бивш играч на Ливърпул - Чарли Адам, изравни. Хендерсън сгреши, а халфът стреля мощно с левия крак от границата на наказателното поле, топката мина между краката на Шкъртел и влезе във вратата на Миньоле - 2:2.В 50-ата минута Уилсън допусна нова грешка, като този път подари топката на Стърлинг, който нахлу в наказателното поле и падна много лесно след съприкосновение с бранителя. Антъни Тейлър посочи бялата точка, като спорното му решение бе бурно посрещнато от домакините. Джерард реализира хладнокръвно дузпата, извеждайки Ливърпул отново напред.В 71-ата минута тандемът Стъридж - Суарес отново проработи. Английският национал проби по страхотен начин, увличайки трима бранители на Стоук, след което пусна с пета към своя партньор в атака. Уругваецът стреля в далечния ъгъл - 2:4.В 85-ата минута Джонатън Уолтърс отново намали резултата, след като стреля слабо по земя, но Миньоле не се намеси добре, пускайки топката да мине под плонжа му. Две минути по-късно обаче Стъридж узакони победата на Ливърпул. Този път Суарес намери добре своя съотборник, първият удар на Стурдиж бе избит, но след това нападателят отново стигна до топката, вкарвайки хубав гол. До края топката срещна гредата на вратата на гостите след удар на Крауч, а Бътланд и Миньоле спасиха по още едно чисто  положение.Ливърпул е на пет точки зад Манчестър Сити. Стоук е на 12-о място с актив от 22 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ В ПРЕМИЪР ЛИЙГ!