Удар за Ман Юнайтед - Ван Перси аут за месец

Един от ключовите играчи на Манчестър Юнайтед и голмайстор на Премиър лийг през миналия сезон  - Робин ван Перси, ще бъде извън игра за около месец. Това разкри мениджърът на отбора Дейвид Мойс на днешната си пресконференция. Причината е контузия в бедрото, която холандецът е получил по време на изпълнението на корнера, довел до гола на Фил Джоунс за победата с 1:0 срещу Шахтьор (Донецк) през седмицата. Ван Перси пропусна четири последователни мача, преди да се завърне в игра за двубоя с Нюкасъл, когато записа 90 минути, а срещу Шахтьор се появи на терена в 63-ата минута. "Робин е аут за месец. Той получи разтежение в бедрото, когато изпълни корнера за гола срещу Шахтьор. Веднага е усетил болката. Много жалко, защото партньорството между Ван Перси и Рууни е много добро за нас, но напоследък те нямат възможност да играят заедно. Това е голям удар за отбора. Фелаини има лека контузия в гърба, а Майкъл Карик продължава да бъде аут", заяви Мойс.Отсъствие от един месец означава, че Ван Перси ще пропусне поне осем мача на Манчестър Юнайтед. Ето кои са те: 15 декември - гостуване на Астън Вила 18 декември - гостуване на Стоук Сити (Купа на Лигата) 21 декември - домакинство срещу Уест Хам 26 декември - гостуване на Хъл Сити 28 декември - гостуване на Норич 1 януари 2014 - домакинство срещу Тотнъм 5 януари - домакинство срещу Суонзи (ФА Къп)11 януари - домакинство срещу Суонзи (Премиър лийг) Към това трябва да се прибави евентуален първи полуфинал за Купата на Лигата (Кепитъл Уан Къп), който по програма е на осми януари.