Ева Янева и Кан с лесна 3-та победа в Шампионската лига

Българската волейболистка Ева Янева и нейният РК Кан (Кан) записаха лесна 3-та победа в Шампионската лига при жените. Момичетата на известния треньор Ян Фан биха без проблеми вкъщи чешкия Агел (Простейов) с категорично 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) в мач от 5-ия кръг в Група "D", игран снощи пред малко над 2000 зрители в зала "Палас дьо Викторес".
Ева Янева влезе за малко като резерва в първия и втория гейм като се отчете с една единствена точка (33% ефективност в атака и 40% перфектно посрещане). Италианката Надя Чентони заби 17 точки (43% ефективност в атака), а сръбската националка Милена Рашич добави 15 точки (6 блока!!!, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата на Кан. За тима на Агел чешката националка Андреа Косаньова реализира 16 точки.По този начин Ева Янева и компания останаха на 2-ро място във временното класиране в групата с 9 точки след 3 победи и 2 загуби и на практика си осигуриха класиране за плейофите. Дори при загуба с 0:3 гейма при гостуването на германския Шверинер СК (Шверин) в последния 6-ти кръг, Кан ще завърши 2-ри. Срещата е във вторник (17 декември) от 20,00 часа българско време. Начело и сигурен победител в групата е турският гранд Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 15 точки след 5 победи от 5 мача до момента.