Габи Коева и Бешикташ с тежка загуба в първия 1/16-финал за "Чалъндж къп"

Волейболната националка Габриела Коева и нейният Бешикташ (Истанбул) допуснаха тежка загуба в първия мач от 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир - "Чалъндж къп". Волейболистките на Бешикташ паднаха като гости на сръбския Партизан Визура (Белград) с 0:3 (20:25, 20:25, 17:25) в среща, играна снощи пред над 1000 зрители в сръбската столица.
Реваншът е следващата сряда (18 декември) от 15,00 часа българско време в Истанбул. Габи Коева и съотборничките й трябва търсят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да се доберат поне до т.нар. "златен" гейм. На сръбският тим пък му стигат и само два спечелени гейма, за да продължи напред на 1/8-финалите. Българската централна блокировачка игра стабилно мач и стана втора по резултатност с 6 точки (2 блока, 2 аса и 33% ефективност в атака), а беларуската Марина Тумас се отчете с 12 точки (1 ас и 31% ефективност в атака). За домакините от Партизан над всички бе Тияна Бошкович със 17 точки (4 блока и 36% ефективност в атака) за победата. ПАРТИЗАН ВИЗУРА (БЕЛГРАД, СЪРБИЯ) - БЕШИКТАШ (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) 3:0 (25:20, 25:20, 25:17) ПАРТИЗАН: Сладжана Булич 12, Мая Савич 8, Лиляна Ранкович 9, Бианка Буса 13, Сладжана Миркович 2, Тияна Бошкович 17 - Александра Степанович-либеро (Йелена Медаревич, Наташа Чикириз) Старши-треньор: Дарко Закоч БЕШИКТАШ: Марина Тумас 12, Седа Ерюз, ГАБРИЕЛА КОЕВА 6, Наталия Ханъкоолу, Селиме Илясоолу 2, Дичле Бабат 3 - Айджа Наз Ихтъяроолу-либеро (Дилек Кънък, Седа Тюкан, Паула Низетич 3, Акташ Джейда 4) Старши-треньор: Аднан Къштак. Статистика: ossrb.org