Прекратиха женското дерби Фенербахче - Галатасарай в Турция

Голямото дерби на 9-ия кръг в турската волейболна Лига 1 при жените между Фенербахче (Истанбул), който е воден от националния селекционер на България Марчело Абонданца, и Галатасарай Дайкин (Истанбул), където пък играе националката Добриана Рабаджиева, бе прекратено.
В началото на срещата феновете на "Джим бом" почват да убиждат и псуват главния съдия, който решава да прекъсне мача и да прибере съставите в съблекалните. След близо половин час двубоя е подновен, като междувременно капитанките на двата отбора - Елеонора Ло Бианко и Нериман Йозсой, се опитват да успокоят привържениците на двата тима в залата. Волейболистките на Фенербахче повеждат с 2:0 гейма след 25:21 и 25:17 и мачът изглежда, че отива към чисто 3:0, когато феновете в края на третата част отново започват да псуват съдиите. Нервите на главния рефер Ердал Акънджъ не издържат и той решава да прекрати окончателно срещата при резултат 23:13 за "фенерите" в третата част. Очаква се в близките дни да има заседание на турската волейболна заседание, на което да се вземе някакво решение по случая.