Ева Янева и Кан с първа загуба в Шампионската лига

Българската волейболистка Ева Янева и нейният РК Кан (Кан) допуснаха първа загуба в Шампионската лига при жените. Момичетата на известния треньор Ян Фан паднаха като гости на турския гранд Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 0:3 (24:26, 21:25, 23:25) в мач от 3-ия кръг в Група "D", игран снощи пред около 1500 зрители в зала "Бурхан Фелек".Янева започна като титулярка, но бе сменена след края на втория гейм. Българката завърши срещата със скромните 5 точки (1 блок, 33% ефективност в атака, 53% позитивно и 20% перфектно посрещане). Италианката Надя Чентони заби страхотните 24 точки (2 блока, 2 аса и 47% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех на Кан. За тима на Еджзаджъбашъ звездата на турския волейбол Неслихан Дарнел-Демир реализира 15 точки (2 аса и 57% ефективност в атака), а капитанката Есра Гюмюш добави 13 точки (1 блок, 48% ефективност в атака, 41% позитивно и 24% перфектно посрещане) за победата.По този начин Ева Янева и компания останаха на 2-ро място във временното класиране в групата с 6 точки след 2 победи и 1 загуба. В следващия 4-ти кръг Кан връща домакинството на Еджзаджъбашъ. Срещата е следващия четвъртък (5 декември) от 21,00 часа българско време.ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - РК КАН (КАН, ФРАНЦИЯ) 3:0 (26:24, 25:21, 25:23)ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ: Сенна Ушич 10, Бюсра Джансу 7, Денис Ханке, Есра Гюмюш 13, Неслихан Демир 15, Мая Поляк 6 - Гюлден Кузубашъоолу-либеро (Ъмей Ван 2, Асуман Каракоюн 1, Криста Хармото, Буше Каяджан-либеро)Старши-треньор: Лоренцо МичелиКАН: Марет Гротюс 6, Фрея Албрехт 5, Илка Ван Де Вивер 2, Надя Чентони 24, Милена Рашич 6, ЕВА ЯНЕВА 5 - Киара Арканджели-либеро (Лаура Партенио 1, Корина Сушке-Фойгт, Татяна Бокан 1, Дебора Ортшит)Старши-треньор: Ян Фан.