Атлетико (Мадрид) прати послание на Барса и Реал (видео)

Атлетико (Мадрид) разгроми със 7:0 Хетафе в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион и изпрати ясно послание към грандовете Барселона и Реал (М), че няма да им е никак лесно и през този сезон."Дюшекчиите" записаха и най-убедителната победа в този луд кръг, в който първо Барселона победи с 4:0 Гранада у дома, а пък Реал разгроми с гол повече Алмерия като гост.Звездата на Атлетико Диего Коща започна като резерва, а на негово място на терена излезе Раул Гарсия. Именно Гарсия даде ход на головата фиеста на "Висенте Калдерон", след като засече с глава центриране от ъглов удар. В 37-ата минута картинката на "Калдерон" започна да се изяснява. Лопо си наниза автогол, а пет минути по-късно Хуан Валера беше изгонен за втори жълт картон.С човек по-малко Хетафе стана лесна плячка за агресивните нападатели на Атлетико. Давид Вийя в 49-ата направи 3:0, след като изскочи сам пред вратаря. Три минути по-късно Раул Гарсия отбеляза втория си гол, като отново се разписа с глава. Халфът можеше да стигне до хеттрик минута по-късно, но ударът му срещна гредата. В 62-ата минута Гарсия беше заменен от Диего Коща, който отбеляза само седем минути по-късно. Бразилецът засече със задна ножица остро центриране в наказателно поле, а стражът на гостите не успя да реагира. До края на мача с още един гол се отчете Давид Вийя, а резервата Адриан Лопес оформи крайното 7:0. Така Алетико събра 37 точки и е само на три от лидера Барселона.