Левски Боол с бързо 3:0 над Ботев (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Левски Боол постигнаха бърза 3-та победа в Суперлигата на България. Воденият от италианеца Джузепе Лорицио тим се наложи категорично у дома над Ботев (Луковит) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:15) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер в зала "Христо Ботев".По този начин "сините" се намират на 4-то място в класирането с 9 точки след 3 победи и 1 загуба, колкото имат още 4 отбора. Момчетата на Петьо Драгиев пък са на предпоследното 11-то място без победа до момента. В следващия междинен 5-ти кръг Левски гостува на вицешампионите от КВК Габрово, а Ботев е домакин на Монтана. Срещите са в сряда (20 ноември) от 18,00 часа.Наставникът на Левски Джузепе Лорицио предпочете да изиграе мача с Цветан Петров като диагонал, вместо титуляря на този пост Смилен Мляков. Това, обаче, не попречи на домакините да доминират в мача и да го спечелят чисто. Гостите от Луковит успяха да останат равностойни на столичния гранд само до 16:16 в първия гейм, след което с 5 поредни точки Левски дръпна рязко напред и стигна до категоричен резултат. "Сините" продължиха да имат надмощие и в следващите два гейма и, въпреки добрата игра на Пламен Драгиев в нападението на Ботев, до повече интрига в развоя на резултата не се стигна.ЛЕВСКИ БООЛ - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)ЛЕВСКИ БООЛ: Иван Латунов 5, Христо Цветанов 4, Георги Манчев 4, Симеон Александров 24 (5 аса, 2 блока), Василий Петров 6, Златко Кьосев 5 - Ивайло Лалов-либеро (Денимир Димитров, Денис Чавдаров, Василев, Бучков)Старши-треньор: Дзузепе ЛорициоБОТЕВ: Пламен Драгоев 8, Тодоров 4, Величков 2, Попов 6, Братанов 5, Маринов 2 - Марков-либеро (Байрев 1, Петков, Чипилов)Старши-треньор: Петьо Драгоев.BGvolleyball.comСнимка: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BGГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ БООЛ - БОТЕВ 3:0 - ТУК!!!